Thuis Vroedvrouw

We raden u aan om zich na het verblijf in het ziekenhuis thuis verder te laten begeleiden door een vroedvrouw. U kunt via de websites www.vbov.be of www.tiendemaand.be een vroedvrouw vinden.  

U vindt er vroedvrouwen met het Good Practice –BKZ label” , die zich ertoe verbinden kwalitatief hoogstaande zorg en goede bereikbaarheid te verlenen.

We raden aan om de vroedvrouw te contacteren tussen de 20ste en de 24ste zwangerschapsweek zodat u met haar kunt overleggen hoeveel keer en wanneer ze bij u thuis kan komen na de bevalling voor de medische verzorging van u en uw baby(’s).  De vroedvrouw controleert uw bloedverlies en uw baarmoederstand, ziet het eventuele knipje of de wonde na een keizersnede na, begeleidt de borstvoeding, volgt de gewichtscurve van uw baby op, verzorgt de navelstomp, voert de hielprik uit, enz.

Na uw ontslag uit het ziekenhuis hebt u recht op een dagelijks huisbezoek van een vroedvrouw tot en met de vijfde dag na de bevalling.  Daarnaast hebt u recht op zeven terugbetaalde raadplegingen van een vroedvrouw in het eerste levensjaar van uw baby(‘s). Bij borstvoedingsproblemen kunnen bijkomende huisbezoeken worden gepland.

Om het zorgtraject optimaal te laten verlopen wordt gevraagd om vóór de 36e zwangerschapsweek aan uw ziekenhuis door te geven welke vroedvrouw de postnatale zorg op zich zal nemen.

<

<

Versie 11 maart 2019 Telefoon email   Dossierkosten Vervoerkosten
ZELFSTANDIGE VROEDVROUWEN
Coppenolle Emma 0472/36.68.46 info@de-oever.be 8000 Brugge 30 euro indien geen prenatale cons, niet voor Oostende

0-5km: 5€, 5-10km: 10€, 10-15km: 15€,

> 15 km: 20€…

uitz Oostende 5€ in straal van 5km, daarover 10€

Defruyt Julie 0479/53.50.40 julie.defruyt@telenet.be 8020 Oostkamp geen vast bedrag 5 €
Ommeslagh Sofie 0475/90.47.12 info@de-oever.be 8200 Sint-Andries Brugge 30 euro indien geen prenatale cons, niet voor Oostende

0-5km: 5€, 5-10km: 10€, 10-15km: 15€,

> 15 km: 20€…

uitz Oostende 5€ in straal van 5km, daarover 10€

Siesling Minke 0475/90.47.10 info@de-oever.be 8200 Sint-Andries Brugge 30 euro indien geen prenatale cons, niet voor Oostende

0-5km: 5€, 5-10km: 10€, 10-15km: 15€,

> 15 km: 20€…

uitz Oostende 5€ in straal van 5km, daarover 10€

Vandamme Griet 0494/86.23.46 griet@vroedvrouwbrugge.be 8200 Sint-Michiels Brugge 20€ 0.30€ per km
Dendooven Laura 0473/62.30.60 laura.dendooven24@gmail.com 8209 Zedelgem geen €0,26/km en eerste bezoek gratis
Deschacht Steffie 0472/74.08.98 Steffie.deschacht@hotmail.com 8210 Zedelgem geen

5 euro kilometervergoeding per consultatie,

onafhankelijk van de afstand.

Vanhee Kylie 0479/24.04.16 vroedvrouwenpraktijklaviepure@hotmail.com 8210 Veldegem. geen geen
Van Gelder Daphne 0499/18.17.41 vroedvrouwdaphne@gmail.com 8211 Aartrijke geen 3 euro forfaitair
Olivia Jones 0495/72.92.33 info@oliviajones.be 8300 Knokke-Heist 25 euro 0-5km: 5€, 5-10km: 10€, 10-15km: 15€, + 15 km: 20€
Tant Fien 0493/83.95.58 info@vroedvrouwfien.org 8340 Sijsele 25 € 0.35€/km reisvergoeding
Serverius Kaat 0497/54.23.27 kaat.serverius@gmail.com 8370 Blankenberge geen 2 tot 15 euro afhankelijk van aantal km
Cocquyt Charlotte 0491/13.64.84 info@la-comadrona.be 8370 Blankenberge geen 2 tot 15 euro afhankelijk van aantal km
Vermeersch Silke 0468/28.39.92 silkevermeersch@yahoo.com 8377 Houtave geen 2 a 15€ vervoerskosten adhv aantal km's.
Praet Sylvie 0478/65.80.41 vroedvrouw.sylviepraet@outlook.com 8400 Oostende geen 0,30 euro per km
Putman Yakina 047590.47.11 info@de-oever.be 8400 Oostende 30 euro indien geen prenatale cons, niet voor Oostende

0-5km: 5€, 5-10km: 10€, 10-15km: 15€,

> 15 km: 20€… uitz Oostende 5€ in straal van 5km, daarover 10€

Vanlerberghe Stephanie 0489/62.32.05 info@vroedvrouwstephanie.be 8400 Zandvoorde 10 euro 0,35€/km
Steen Cynthia 0476/42.07.85 cynthia.steen@telenet.be 8460 Oudenburg geen 0,30 euro per km
Vallaey Els 0468/24.88.00 vroedvrouwels@hotmail.com 8469 Gistel geen 3 euro forfaitair
De Beir Mariska 0477/53.30.99 mariskadebeir@gmail.com 8470 Gistel geen 0,30 euro per km
Declercq Lieve 0495/22.32.15
051/58.32.15
Lieve-Declercq@no-mail.com 8480 Ichtegem geen geen
Vanrobaeys Charlotte 0478/48.17.84 charlotte.vanrobaeys@hotmail.com 8480 Ichtegem geen geen
Allary Jozefien 0472/27.92.80 Jozefien.allary@hotmail.com 8480 Ichtegem geen geen
Van Eecke Machteld 0473/70.19.08 geborgengeboren@hotmail.com 8600 Keiem 35 euro 0,35 euro per km , niet in Keiem
Debruyne Charlotte 0478/64.35.78 debruynecharlotte@hotmail.com 8600 Beerst 25 euro indien verder dan 5km: 0,30cent/km
Traisnel Carmen 0474/89.91.77 vroedvrouwcarmen@gmail.com 8600 Diksmuide geen geen
Cabooter Hannelore 0496/69.62.74 hannelore21021989@hotmail.com 8610 Handzame geen groot Kortemark geen, vanaf 5 km: 3 euro, vanaf 10 km: 5 euro
Heyerick Evelyne 0478/25.86.08 vroedvrouwevelyne@icloud.com 8610 Kortemark geen geen
Lippens Leen 0473/26.31.18 vroedvrouwtjeleen@gmail.com 8630 Veurne geen 0,35 euro per km
Deseure Tilde 0485/51.41.20 tildedezeure@hotmail.com 8630 Veurne geen 0,35 euro per km
Dewicke Nele 0498/10.42.81 nele.dewicke@gmail.com 8630 Veurne geen 0,35 euro per km
Bulcke Katharina 0499/11.04.43 info@vroedvrouw-katharina.be 8630 Veurne geen 0,35 euro per km
Dely Diane 0471/29.55. 69 diane.dely.dd@gmail.com 8680 Koekelare geen geen
Dewulf Sandra 0476/22.08.40
050/21.18.22
sandra.dewulf2@gmail.com 8820 Torhout geen

Eigen regio geen kosten (Torhout/Aartrijke);

vanaf 5 km: 3€; vanaf 10 km : 5€.

Platteeuw Delphine 0497/32.69.29 vroedvrouw.delphine@outlook.com 8820 Torhout geen KM vergoeding €0 Torhout, €3 eerste 5 km, €5 vanaf 10 km
Vanneste Nathalie 0473/61.58.74 n.vanneste@hotmail.com 8700 Aarsele geen geen
Injon Petra 0473/77.49.63 caluwe.injon@telenet.be 8730 Beernem geen Beernem: 0 euro; Straal van 5 km: 3 euro; straal van 10 km: 5 euro.
Decuman Isabelle 0476/95.51.99 isabelle.decuman@vvtcocon.be 8700 Tielt geen geen
Pieters Nele 0472/54.79.09
0477/37.84.87
nele.pieters@vvtcocon.be 8700 Tielt geen geen
Pouleyn Stephanie 0479/44.67.63 stefanie_pouleyn@hotmail.com 8820 Torhout geen geen
Rigole Carine 0476/97.70.08 carinerigole@hotmail.com 9881 Bellem geen

Vast bedrag 5 euro binnen een straal van 10 km.

Bij grotere afstanden 0,35 euro per km

Huysman Marijke 0494/15.85.87 marijke.huysman@arteveldehs.be 9930 Zomergem geen 0,35 euro per km
Sierens Leen 0473/83.48.01 leen.sierens@hotmail.be 9930 Zomergem geen 0 to 4 euro
Troch Evy 0468/25.60.14 evytroch@gmail.com 9940 Ertvelde geen 0,35 euro per km
Vereecken Kaat 0478/47.76.45 vroedvrouwkaat@gmail.com 9940 Ertvelde geen 0-5km: 2 euro; 5-10km 3 euro; 10-15km 4 euro
Vanderschueren Julie 0485/93.53.57 vroedvrouwjulie@gmail.com 9940 Ertvelde geen afh van regio; meestal niet.
Acke Rozemarijn 0468/25.60.14 davy_roos@hotmail.com 9940 Evergem geen 0,35 euro per km
Claeys Tineke 0478/64.98.51 tineke.claeys@oosteeklo.be 9968 Oosteeklo geen 0,35 euro per km
De Coninck Karen 0498/38.93.69 deconinckkaren92@gmail.com 9970 Kaprijke geen 0,35 euro per km
Sierens Ann 0485/52.38.30 ann.sierens@me.com 9991 Adegem geen 0,35 euro per km
Versie 11 maart. 2019 Telefoon email   Dossierkosten Vervoerkosten
WITGEEL KRUIS
Meurice Eline 050/63.42.10 infokraamzorgnoord@wgkwvl.be 8000 Brugge geen geen
Dejaeger Lisa 050/63.42.10 infokraamzorgnoord@wgkwvl.be 8451 Bredene geen geen
Linskens Silke 050/63.42.10 infokraamzorgnoord@wgkwvl.be 8820 Torhout geen geen
SOL VH GEZIN
Rassalle Virginie 0484/50.32.33
070/23.30.28
virginie.rassalle@svhg.be 8700 Tielt geen geen
BOND MOYSON
Lewyllie Ianthe 0473/53.22.35 Lewyllie.Ianthe@bondmoyson.be 8200 Sint-Andries Brugge geen geen
Stockman Fien 0473/53.15.87 Fien.Stockman@bondmoyson.be Tielt geen geen
KRAAMCENTRUM DE WIEG
Lamote Veronique 0473/45.14.26
of 050/33.38.53
vroedvrouw@dewieg.be 8000 Brugge geen geen